Odborné psychologické poradenstvo
a špecializovaná duševná podpora i pomoc pre deti a rodičov 

O NÁS

Aj pre nás dospelých je častokrát náročné vkladať do slov to, čo sa odohráva v našom vnútri, keď prechádzame náročnejším obdobím, alebo prežívame silu emócií. Pre deti je to náročnejšie o to viac, že schopnosť vlastné emócie a to, čo všetko sa v ich vnútornom svete deje vyjadrovať slovami, ešte nemajú celkom rozvinutú.

Asi si viete celkom živo predstaviť rozsah detskej odpovede na otázky: Čo Ti prosím ťa je? Prečo plačeš? Prečo sa hneváš? Aj keď nám o tom deti nedokážu povedať tak, ako by sme možno očakávali alebo potrebovali, predsa len majú svoj jedinečný a unikátny spôsob. Je ním ich správanie a spôsob ich vlastnej hry, ktoré sú najprirodzenejším komunikačným prostriedkom a jazykom detstva. A presne týmto „jazykom“ v rámci liečivého procesu pracujeme. Poďte mu spolu s nami porozumieť.

„Podpora a prevencia duševného zdravia sú kľúčom k tomu, aby sme deťom a dospievajúcim pomohli kvalitne prežiť svoj život.“
(World health Organization, 2019)

HRAVÁ PSYCHOLÓGIA

Hravá psychológia je špecializovaná organizácia, ktorá sa zameriava na prevenciu, intervenciu, podporu a rozvoj detí už od troch rokov v oblasti ich duševného a emocionálneho zdravia prostredníctvom vedecky doložených a medzinárodne uznávaných metód.

Pri našej práci používame súčasnou vedou podložené a inovatívne postupy umocnené dlhoročnými skúsenosťami v práci s deťmi. Všetky programy a služby sú individualizované a prispôsobené jedinečným potrebám našich klientov, detí a rodičov.

V príjemnom prostredí špeciálne vybavenej terapeutickej herni sa zameriavame najmä na podporu a pomoc v procese uzdravovania, budovania a posilňovania duševného zdravia najmenších.

Veľkou pomocou pre zdravý rast a rozvoj detí k tomu, aby sa naučili novým zručnostiam v rámci zvládania problémov a situácií, ktoré sú pre nich zložité alebo ich presahujú, je okrem iných odborná podpora a pomoc.

Jej mimoriadny význam spočíva v skutočnosti, že duševné zdravie detí je zraniteľnejšie ako duševné zdravie dospelých.

Jeho zanedbanie môže mať presah do dospelosti a dlhodobo či trvalo ovplyvniť neskorší osobný i rodinný život. Aj preto platí: “Kvapka prevencie je lepšia ako more liečby.“

Vyhľadanie psychologickej podpory ale neznamená, že s dieťatkom niečo nie je v poriadku. Starostlivosť o duševné zdravie je nádherným aktom vľúdnosti, dobrotivosti, či láskavosti, ktorú v živote potrebujeme rozvíjať nie len vo vzťahu k iným, ale i sami ku sebe.

Mgr. Michaela Basandová

– zakladateľka Hravej psychológie

Deti vždy boli, sú i budú jej veľkou inšpiráciou a práca s nimi životným naplnením. Michaela je diplomovaná psychologička a tiež diplomovaná pedagogička. Svoju pedagogickú prax začala rozvíjať už od roku 2006 (počas štúdia na konzervatóriu).

Učila hru na klasickú gitaru (deti vo veku od 5 do 18 rokov), pôsobila ako lektorka plaveckých pohybových kurzov dojčiat a batoliat a ako lektorka unikátneho programu PlayWisely®, ktorý je zameraný na podporu a rozvoj kognitívnych schopností a motorických zručností detí.

V súčasnosti pôsobí v súkromnom zdravotníckom zariadení klinickej psychológie a psychoterapie so zameraním na prácu s detskými klientmi a zároveň ako školský psychológ na ZŠ s MŠ sv. Jána Pavla II. Je absolventkou medzinárodne uznávaného špecializačného vzdelávania Terapia hrou, Filiálna terapia, celosvetovo využívaného preventívneho programu Second Step® a odborného výcviku Dieťa a rodina v rozvode.

Významným momentom, ktorý umocnil jej vnímanie a výnimočný vzťah k deťom bolo narodenie dcérky.

Často kladené otázky

Ako sa prihlásiť na konzultáciu/ poradenstvo/ terapiu?

Na konzultáciu/ poradenstvo/ terapiu sa môžete prihlásiť prostredníctvom e-mailu na info@hravapsychologia.sk, alebo telefonicky na čísle: +421 944 120 690.
Radi Vám pomôžeme!

Kde konzultácie/ poradenstvo/ terapie prebiehajú?

Všetky konzultácie/ poradenstvo/ terapie prebiehajú v špeciálne zariadenej hrovej miestnosti na adrese:
Rebarborová 1/B, 821 07 Bratislava (areál Harley-Davidson)

V prípade potreby môžu stretnutia prebiehať aj online. Platformu si spoločne dohodneme. 

Ako prebieha prvé stretnutie?
Ak ste ešte nenavštívili psychológa, ponúkam Vám stručný popis toho, čo by ste mohli očakávať.
Po prvotnom kontakte prostredníctvom e-mailu, alebo telefonátu si s klientmi dohadujeme úvodné stretnutie bez prítomnosti dieťaťa, ktorému chceme pomôcť. Na tomto úvodnom termíne môžu byť prítomní obaja rodičia, alebo len jeden z rodičov (ideálne mamina). Pred prvým stretnutím zároveň zasielame úvodný anamnestický dotazník, ktorý si klienti môžu vyplniť podľa časových možností i doma, aby sme sa na osobnom stretnutí mohli dostať čo najviac k podstate a nestrácať ním už čas.

Počas tohto stretnutia ma bude zaujímať s čím prichádzate, čo Vám robí problém, s čím by ste potrebovali pomôcť, alebo čo by ste potrebovali zmeniť. Budem sa Vás pýtať na skutočnosti, ktoré mi pomôžu lepšie chápať Vašu situáciu. Zároveň však budem plne rešpektovať a akceptovať hranicu Vašej otvorenosti.

Na záver úvodného stretnutia s rodičmi/rodičom si zároveň dohadujeme termín diagnostickej nahrávky (ktorý je zahrnutý v cene úvodného stretnutia) u mňa v špeciálne zariadenej hrovej miestnosti (herni), na ktorej bude prítomný len jeden rodič (ideálne mamina) s dieťaťom, ktorému chceme pomôcť. Terapeut v miestnosti vtedy nie je. Toto stretnutie je audio-vizuálne nahrávané a jeho cieľom je zachytiť, či vidieť dieťa a jeho interakciu s rodičom v relatívne prirodzených podmienkach. Rodič k tomuto stretnutiu dostane 4 nenáročné inštrukcie.

Až na základe analýzy tejto nahrávky sa rozhodujeme, aký prístup je ideálnym, čo si spolu prechádzame na podiagnostickom stretnutí, kde zároveň vysvetľujeme všetky podrobnosti, postup práce a samozrejme čokoľvek ďalšie sa rodič bude potrebovať spýtať.

Kontakt

Mgr. Michaela Basandová

TELEFÓN:
+
421 944 120 690
E-MAIL:
info@hravapsychologia.sk